Warsztaty ekologiczne

Czym skorupka za młodu nasiąknie… Od najmłodszych lat chcemy wpajać dzieciom życie zgodnie z zasadami ekologicznymi. Chcemy uczyć i pokazywać, jak ważna jest ekologia dla naszego życia, życia zwierząt i roślin, ale także dla naszej wspólnej przyszłości. Chcemy też pokazywać, jakie konsekwencje mają nasze wybory.

Wiek warsztatowiczów

Warsztaty ekologiczne przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Dostosowane są do wieku dzieci, ich możliwości percepcji oraz umiejętności manualnych. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby dzieci mogły dowiedzieć co, dlaczego i w jaki sposób. Dodatkowo podczas zajęć dzieci są angażowane do pracy samodzielnej lub w grupach, co sprawia, że nigdy się nie nudzą.

Wielkość grup

Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 30 osobowych

Tematyka zajęć

Warsztaty ekologiczne podzielone są na grupy, ponieważ ekologia to bardzo szeroki temat i mnóstwo zagadnień. Ilość rodzajów warsztatów będziemy cyklicznie zwiększać – w zależności od zainteresowania konkretną tematyką.

Cena warsztatów

Ceny warsztatów kształtują się od 10 do 15 zł od osoby. Cena bowiem uzależniona jest od tego, co na zajęciach jest wykorzystywane. Wszystkie ustalenia i wyceny dokonywane są w korespondencji mailowej.

Zamówienia

Zamówienia i zapytania prosimy wysyłać na adres: marketing@vitaetnatura.pl

W zamówieniu prosimy podać: grupę wiekową dzieci (lub klasę szkolną), tematykę zajęć, ilość dzieci, proponowany termin i godziny zajęć, miejsce realizacji zajęć (adres szkoły/przedszkola)

Grupy tematyczne

1. Eko codzienność
Ekologia to codzienne decyzje. To te niby najmniejsze wybory, które tak naprawdę w skali globalne są najbardziej znaczące. Dzieci dowiedzą się, jak można być eko na co dzień i jak zmienić swoje codzienne nawyki, aby żyć zgodnie z naturą

2. Recycling, czyli drugie życie
Nie zawsze trzeba kupować nowe rzeczy. Bardzo często można wykorzystać to, co już mamy, dać przedmiotom drugie życie, zaoszczędzić pieniądze, mieć coś oryginalnego i przy okazji odsunąć się nieco od konsumpcjonizmu, który jest tak powszechny. Na tych warsztatach dzieci stworzą coś nowego z czegoś starego i zyskają mnóstwo inspiracji i pomysłów.

3. Segregacja odpadów
Czy na pewno wiemy dlaczego i jak segregować odpady? Czy wszystko musimy wyrzucać? Czy wiemy, jak przygotować śmieci do wyrzucenia?

4. Zwierzęta wokół nas
Żyjemy w miastach, ale wokół nas jest bardzo dużo zwierząt, które są nam potrzebne do funkcjonowania. Warto wiedzieć, jak pomagają nam zwierzęta wokół nas i jak my możemy im pomagać przetrwać w mieście.

5. Zdrowo jem, zdrowo żyję
Zdrowa żywność i aktywność fizyczna to klucz do dobrego samopoczucia, pozytywnego myślenia, źródło uśmiechu i chęci do nauki. Natura zaś sama daje nam mnóstwo rzeczy, które mogą nam pomóc w walce z chorobami, z brakiem koncentracji czy niską odpornością. Co jeść i jakie właściwości mają dary natury – po tych zajęciach nie będzie tajemnic.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Opłaty za warsztaty pomagają w realizacji celów statutowych Fundacji Vita et Natura.